Ana Sayfa Haber Altın Portakal Yarışmasında Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması

Altın Portakal Yarışmasında Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması

2 dk okunur
0
0
31

Altın Portakal Yarışmasında Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması… Altın Portakal’da farklı bir yarışma düzenleniyor. Romanlardan uyarlanmış senaryo yarışması… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Altın Portakal

Altın Portakal Yarışmasında Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması

Bu sene 59’uncu defa yapılacak olan Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde ‘edebiyat uyarlaması uzun metraj senaryo yarışması’ da yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yarışmadaki amacın yazının kaliteli yapıtlarının sinemaya adapte edilmesini özendirerek, yapımcıların yeni filmler yapmasına maddi ve manevi katkıda bulunmaktır.

Sinema tarihinde yer etmiş ‘Susuz Yaz’‘Anayurt Oteli’‘Gizli Yüz’‘Bereketli Topraklar Üzerinde’‘Zübük’‘Adı Vasfiye’‘Karılar Koğuşu’‘Hababam Sınıfı’‘Yılanların Öcü’‘Vurun Kahpeye’ ve ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ vb. pek çok önemli filmin edebiyat adaptasyonu olduğuna belirten Belediye Başkanı Böcek, sinemaya kaliteli senaryolar kazandıracak bu tür yarışmaların Türkiye’de ilk defa Antalya Altın Portakal Film Festivalince yapılacağının altını çizmiştir.

Yarışmaya yarışacak senaryoların, 31 Aralık 2021 tarihinden evvel ülkemizde yayımlanmış bir yapıttan adapte edilmiş olması ve bu iki yapıtın sahibinin de Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olması lazımdır. Daha evvel filme çekilmiş veya tiyatro eseri olarak sahnelenen yapıtla yarışmaya kabul edilmeyecek. Festival 1-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…