Ana Sayfa Haber Akran Zorbalığı: Nitelikli Bir Kitap

Akran Zorbalığı: Nitelikli Bir Kitap

2 dk okunur
0
0
115

Akran Zorbalığı… Nitelikli bir kitap… Oya Akbaş… Yediveren Yayınları… Eğitim bilim… Çocuk gelişimi… Eğitim… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Akran Zorbalığı

Akran Zorbalığı: Nitelikli bir kitap

Günümüzde eğitim bilim alanında çok ilginç kitaplar yazılmaya başlandı. Bunların bir kısmı lisansüstü tezleri olarak hazırlanıyor, bir kısmı da müstakilen yazılan kitaplar.

Akran zorbalığı, üzerinde öğretenlerin, velilerin ve okul yönetimlerinin kafa yorduğu bir konu. Oya Akbaş’ın Yediveren Yayınlarından çıkan kitabı, bu konuyu, meslekten olmayanların da anlayacağı biçimde ele alıp değerlendiriyor.

Basın bülteninden…

“Hayatta en kolay yapılan yanlışlardan biri ayrımcılıktır. Akran zorbalığı, insanlar arasındaki farklılıklardan kaynaklanan kırıcı davranışlardır ve her gün binlerce insanı etkiler. Bu tür davranışlar, insanların kendilerine güvenini yitirmelerine, kendilerini değersiz hissetmelerine ve toplumsal dışlanmaya neden olabilir.

Ancak, bu kitap size umut verme niteliğindedir. Bu kitap, akran zorbalığı yapanlar ve yapılanların hikâyelerini, konuyla ilgili tecrübeler eşliğinde Oya Akbaş’ın önerilerini ve akran zorbalığı hakkında farkındalık yaratmanın yollarını içermektedir. Herkesin kendini değerli ve sevilir hissetmeye hakkı vardır. Bu kitap size öz değer hakkınızı korumanız için öneriler sunacak ve yardımcı olacaktır.”

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…