Ana Sayfa Haber Akdeniz Şiir Festivali’ne Bu Sene Seyyidhan Kömürcü Davet Edildi

Akdeniz Şiir Festivali’ne Bu Sene Seyyidhan Kömürcü Davet Edildi

2 dk okunur
0
0
61

Akdeniz Şiir Festivali’ne bu sene Seyyidhan Kömürcü davet edildi. 26’ncısı yapılan festivale Türkiye’den kimin katılacağı belli oldu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Akdeniz Şiir Festivali

 

Akdeniz Şiir Festivali’ne bu sene Seyyidhan Kömürcü davet edildi

Bu yıl 26’ncısı yapılacak olan, dünyadaki en önemli edebiyat aktivitelerinden biri olan “Yaşayan Sesler Akdeniz Şiir Festivali”ne (Festival Voix Vives de Méditerranée en Méditerranée) ülkemizden Seyyidhan Kömürcü katılacak.

Modern Akdeniz şairlerini bir araya getiren bu köklü festivale her sene ülkemizden bir ya da iki şair davet ediliyor.

Festivale katılacak olan Seyyidhan Kömürcü’nün Kendinin Ağacı, Hasar Ayini ve Dünya Lekesi kitapları Everest Yayınlarından çıktı.

26 senesdir Temmuz ayında 9 gün süresince Akdeniz’in dört bir yanından birçok şairi ağırlayarak modern Akdeniz şiirini kutlayan festival, bu sene 21-29 Temmuz arasında yapılacak. Ülkelerden davet edilen şairleri, Paul Valéry’nin şehri olarak bilinen Fransa’nın liman kenti Sète’te dokuz gün boyunca açık havada, tarihi mekânlarda ve teknelerde gerçekleşen etkinliklerde, şiir dinletileri ve konferanslara katılacak. Müzisyenler, öykücüler, oyuncular, şarkıcılar, koreograflar, 680’den fazla şiirsel ve müzikal performansta şairlere eşlik edecek.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…