Ana Sayfa Haber 66. Grammy Ödülleri’ ni Kazananlar Belli Oldu

66. Grammy Ödülleri’ ni Kazananlar Belli Oldu

5 dk okunur
0
0
27

66. Grammy Ödülleri’ ni kazananlar belli oldu. Müzik dünyasının Oscar’ını Taylor Swift, Miley Cyrus ve Billie Eilish aldı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

66. Grammy Ödülleri’ ni kazananlar belli oldu66. Grammy Ödülleri

66. Grammy Ödülleri’nde büyük ödüller Taylor Swift, Miley Cyrus ve Billie Eilish’e aldı.

Los Angeles’ta Trevor Noah’ın sunuculuğuyla yapılan törende Billie Eilish, Billy Joel, Burna Boy, Dua Lipa, Joni Mitchell, Luke Combs, Olivia Rodrigo, Travis Scott ve Miley Cyrus sahneye çıktı.

“Yılın Albümü” ödülünü “Midnights” ile Taylor Swift alırken “What Was I Made For?” çalışması ile “Yılın Şarkısı” ödülünü Billie Eilish aldı.

The Beatles için 2022’de hazırlanan animasyon video klip “I’m Only Sleeping” ise “En İyi Klip” ödülüne layık görüldü.

“Yılın Kaydı” ödülünü “Flowers” ile Miley Cyrus aldı. “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü Victoria Monet’nin, “En İyi Geleneksel Pop Vokal Albümü” ödülünü de “Bewitched” ile Laufey aldı.

Miley Cyrus, “Flowers” albümü ile “En İyi Solo Pop Performansı” ödülünü, SZA, Phoebe Bridgers’la kaydettiği “Ghost in the Machine” ile “En İyi Grup/İkili Pop Performansı” ödülünü aldı.

“En İyi Rap Performansı” ile “En İyi Rap Şarkısı” ödülleri “Scientists & Engineers” ile Killer Mike ve Andre 3000, Future ve Eryn Allen Kane’e giderken, Killer Mike’ın “Michael” albümü “En İyi Rap Albümü”ödülüne layık görüldü.

Coco Jones, “ICU” şarkısı ile “En İyi R&B Performansı” ödülünü, SZA, “Snooze”‘yle “En İyi R&B Şarkısı”ödülünü, Victoria Monet de “Jaguar II” ile “En İyi R&B Albümü” ödülüne layık görüldü.

“Not Strong Enough” şarkısı ile Boygenius grubu “En İyi Rock Şarkısı” ile “En İyi Rock Performansı”ödüllerinin, “This is Why” albümüyle de Paramore grubu “En İyi Rock Albümü” ödülünün sahibi oldu.

“En İyi Pop Vokal Albümü” ödülü “Midnight” ile Taylor Swift’e, “En İyi Dans Kaydı” ödülü “Rumble” ile Skrillex, Fred again.. and Flowdan’a, “En İyi Dans Elektronik Albümü” ödülü “Actual Life 3” ile Fred Again’e gitti.

Metallica, “72 Seasons” albümüyle “En İyi Metal Performansı”, Dave Chappelle “What’s in a Name?” ile “En İyi Komedi Albümü”, Boygenius “The Record” ile “En İyi Alternatif Müzik Albümü”, Chris Stapleton “White Horse” ile “En İyi Country Şarkısı”, Lainey Wilson “Bell Bottom Country” ile “En İyi Country Albümü”, Nicole Zuraitis “How Love Begins” ile “En İyi Caz Vokal Albümü”, Chris Stapleton da “White Horse” ile “En İyi Country Performansı” ödülüne layık görüldü

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…