Ana Sayfa Haber 6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başlıyor

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başlıyor

7 dk okunur
0
0
64

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması başlıyor… DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen “6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması” heyecanı bu yıl da devam edecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması başlıyor

Sinemanın temelini oluşturan senaryonun geliştirilmesi konusuna destek sunmak amacıyla DenizBank ve TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması”nın altıncı yılı başlıyor. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’na her yıl yüzlerce isim katılırken; yarışmacılara verilen maddi ve manevi katkının yanı sıra atölye programlarında da senaryo yazmak isteyenler, tecrübeli yönetmen ve senaristlerin verdiği eğitimlerle ücretsiz olarak buluşuyor. Eğitim ve etkinlikleriyle önemli bir çalışma ortaya koyan 6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında bu yıl “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması”, “İlk Senaryo Yarışması” ve “Yapım Destek Platformu” düzenlenecek.

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması İlk Kez Düzenlenecek

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında bu yıl ilk kez “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması” düzenlenecek. Bu yarışmayla dijital platformlarda ve televizyon kanallarında gösterilmek üzere üretilmiş nitelikli dizi ve mini dizi senaryolarına, proje geliştirme aşamasında gerekli olan maddi desteğin sunulması ve bu senaryoların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amaçlanıyor.

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’na bölüm süresi en az 20 dakika olan, henüz çekimlerine başlanmamış veya çekimlerinin yalnızca yarısı tamamlanmış dizi ve mini dizi projeleri katılabilecek. Ön seçici kurul ve jüri olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak değerlendirmenin ardından birinci olan projeye 30 bin TL para ödülü verilecek.

İlk Senaryo Yarışması 6’ncı Kez Sinema Tutkunlarıyla!

DenizBank ve TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle düzenlenecek yarışmada bu yıl 6’ncı kez “İlk Senaryo Yarışması” gerçekleştirilecek. Sinemanın ana öğesi olan “senaryo geliştirme” konusunda ilk uzun metraj senaryolarını yazan senaristleri destekleyen İlk Senaryo Yarışması, yapım öncesi Türk sinemasının yazınsal sorunlarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Senaristlerin ilk uzun metraj senaryoları olmasının ilk koşul olduğu İlk Senaryo Yarışması’na, uzun metraj kurmaca ve animasyon filmler başvuru yapabilecek. Ön seçici kurulun, öyküler üzerinden yapacağı ilk değerlendirmenin ardından jüri tarafından birinci proje belirlenecek. Birincilik elde eden projeye 20 bin TLpara ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda “Yapım Destek Platformu” kategorisine de doğrudan katılım hakkı elde edecek. Ayrıca ilk 10’a kalan senaryolar, 3 bölümlük çevrim içi “Senaryo Geliştirme Atölyesi”ne de katılım sağlayabilecek.

Yapım Destek Platformu, 2’inci Yılında!

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında bu yıl ikinci kez “Yapım Destek Platformu” düzenlenecek. Yapım Destek Platformu, proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış nitelikli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi katkıyı sunmayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı’nın verdiği güçle daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Yapım Destek Platformu’na süresi en az 60 dakika olan, henüz çekimlerine başlanmamış veya çekimlerinin yalnızca yarısı tamamlanmış uzun metraj kurmaca ve animasyon projeler katılabilecek. Platformun jürisi tarafından birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek.

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması başvuruları için son tarih 23 Aralık 2022 olarak belirlenirken; yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve güncel duyurular web sitemizden ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…