Ana Sayfa Haber 5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali

5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali

2 dk okunur
0
0
18

5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali için başvurular alınmaya başlandı. Bosna Hersek… 9-13 Eylül… Detaylar Kitap Magazin‘de…

5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali

5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali

El Cezire (Al Jazeera) Balkanlar tarafından, Bosna Hersek’te bu sene 9-13 Eylül arasında 5.’si düzenlenecek olan milletlerarası belgesel festivali için 25 Mayıs’a dek başvuru alınacak.

El Cezire Balkanlardan gerçekleştirilen açıklamaya göre, 5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali (AJB DOC), El Cezire Media Network ve Al Jazeera Media Institute iş birliği ile, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yapılacak.

Bütün dünyadan yapımcıların ve yazarların başvurularına açık olan organizasyon, TV yayıncılığına dönük belgesel yapımları dikkate alacak.

Toplumsal olguları ele alan ve gerçek yaşam öykülerini betimleyen belgeselleri desteklemeyi hedefleyen festivale www.ajbdoc.ba web sitesindeki başvuru formu ya da Film Freeway platformu vastasıyla başvurmak mümkün.

Resmi seçkisi eylül ayında ilan edilecek olan festival çerçevesinde değişik kategorilerde yirmi belgesel izleyiciler ile buluşacak.

Festivalin kapanış gecesinde “AJB Ana Ödülü”, “AJB Program Ödülü” ve “İzleyici Ödülü” sahiplerini bulacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…