Ana Sayfa Haber 21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran’da

21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran’da

3 dk okunur
0
0
9

21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran’da… “Parola: Barış” İBB Mahalle Evleri, İBB Beyoğlu Sineması ve Fransız Kültür Merkezi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran’da21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali

Pandemiden dolayı 3 senedir çevrim içi olarak yapılan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, XXI’inci senesinde yeniden izleyicisiyle yüz yüze buluşuyor. 20 Haziran’da “Parola: Barış” diyerek sinemaseverleri selamlamaya hazırlanan festival İBB Mahalle Evleri, İBB Beyoğlu Sineması ve Fransız Kültür Merkezi’nde 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Bültenden

21. Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl 20-30 Haziran tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak. “Kadınların Sineması”, “Parola: Barış”, “Yerel Siyaset Yerinden Sinema”, “Feminist Bellek”, “Hak Odaklı Sinema” bölümlerinde filmler, forumlar, atölyeler ve film sonrası söyleşilere ev sahipliği yapacak olan festival, “Sektör Buluşmaları” bölümünde ise bu yıl film eleştirmenlerini ağırlayacak.

Festival, açılışını Filistin’de devam eden savaşı kadrajına alarak yapacak. Filmmor’un sosyal medya hesaplarından paylaşılacak linkle sinemaseverler açılış filmi Filistin’i İşlemek’i açık seansta hep birlikte izlemeye davet edilecek.

“Feminist Bellek” bölümünde Kim Mihri ve Retroterapi filmleriyle hafızaları tazelemeye hazırlanan 21. Filmmor, Türkiye’de “sinemanın kadınları”ndan “kadınların sineması”na varılmasını mümkün kılan yönetmenlerden Bilge Olgaç’ı 30. ölüm yıldönümü vesilesiyle Kaşık Düşmanı filmiyle anacak.

Tüm gösterim ve etkinliklerin bu yıl da ücretsiz olacağı festivalde, Türkiye ve dünya sinemasından geniş bir seçki İBB Beyoğlu Sineması, Fransız Kültür Merkezi ve İBB Mahalle Evleri’nde sinemaseverlerle buluşacak. Gösterimlere forum, atölye ve film sonrası söyleşileri eşlik edecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…