Ana Sayfa Haber 2023 Mizah Romanı Yarışması Açıldı

2023 Mizah Romanı Yarışması Açıldı

4 dk okunur
0
0
67

21. Tudem Edebiyat Ödülleri için başvurular açıldı… Mizah romanı… Son katılım tarihi 1 Kasım 2023… Detaylar Kitap Magazin‘de…

21. Tudem Edebiyat Ödülleri

21. Tudem Edebiyat Ödülleri için başvurular açıldı

2003’ten bu yana çocuk ve gençlik edebiyatımıza çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri, 21. yılında çocuk edebiyatı alanında ve mizah romanı dalında verilecek.

Türkçe çocuk ve gençlik edebiyatındaki yazınsal üretimi artırmak ve bu alanda emek verenleri yüreklendirmek hedefiyle gerçekleştirilen yarışma, yazdıklarını yayımlatma imkânı arayanlar için de büyük fırsat sunuyor.

21. Tudem Edebiyat Ödülleri’nin seçici kurulu; mizah kültürümüzün gelişmesine önemli katkıları bulunan ve esin verici çalışmalarıyla senaryodan karikatüre, gülmece öyküden tiyatro oyununa mizahın sınırlarını genişleten usta isimleri bir araya getiriyor: 2023 jürimizde Aytül AkalGökçe Yavaş ÖnalItır ArdaPelin Güneş ve Toprak Işık yer alıyor.

Son katılım tarihi 1 Kasım 2023 olan 21. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye girenlerin Mart 2024’te duyurulması planlanıyor.

Yarışmada birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye 10.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

Tudem Yayın Grubu’nun köklü yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu ve nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla, edebiyat dünyasının önemli referanslarından biri.

21 yıllık serüveninde resimli kitaptan şiire, tiyatro oyunundan kısa öyküye uzanarak, çocuk ve gençlik edebiyatımızda eksikliği hissedilen edebî türlere eğilmeyi kendine ilke edinen Tudem Edebiyat Ödülleri, gelecek yıllardaki yarışmalarda da yeni keşiflerde bulunmayı sürdürecek.

Seçici Kurul: Aytül Akal, Gökçe Yavaş Önal, Itır Arda, Pelin Güneş, Toprak Işık (alfabetik)

Son Başvuru Tarihi: 01 Kasım 2023 Çarşamba

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 04 Mart 2004 Perşembe

Seçici Kurul: Aytül Akal, Gökçe Yavaş Önal, Itır Arda, Pelin Güneş, Toprak Işık

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…