Ana Sayfa Haber 11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması: Ödüller Sahiplerini Buldu

11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması: Ödüller Sahiplerini Buldu

3 dk okunur
0
0
47

11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması… Ödülleri sahiplerini buldu. Zeytinburnu Belediyesi ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonun (TFSF) iş birliği ile yapılan “11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması”nda kazananlar açıklandı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması: Ödüller sahiplerini buldu

“Serbest” ve “foto öykü” olarak iki değişik kategoride yapılan yarışmada dereceyi kazananlar için Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir tören gerçekleştirildi. Yarışmaya iki kategoride 351 sanatçı 1784 fotoğraf ile başvurdu.

Serbest kategoride birinci olan “Merkezefendi Camii” fotoğrafı Aykut Kulaoğlu’na ait. İkinci olan fotoğraf “Çok Yaşayın Siz” başlığıyla Ahmet Öner’e ait. Üçüncü fotoğraf ise “Parkta Gün Doğumu” adıyla Mürsel Tahtacıya ait.

Caner Başer “Oyun Parkı” adlı fotoğrafı ile serbest kategoride Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü’ne layık görülür iken, Meral Kızrak, Serap İkiyek, Taha Balta, Volkan Karagülleoğlu ve Ahmet Öner ise aynı kategoride Mansiyon Ödülü aldı.

Foto öykü kategorisinde Taşkın Mişe “Pazar Yeri” adlı fotoğrafları ile birinciliği, Erdem Kaya “Şefkatin Elleri” adlı fotoğrafları ile ikinciliği, Şebnem Coşkun da “Evden Çıkan Atıktan Mutfağa Giren Ekmeğe Katık” adlı fotoğrafı ile üçüncülüğü aldı.

Engin Ballı “Parklar ve Yeşil Alanlar”  adlı fotoğrafları ile foto öykü kategorisinde Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü’nü kazanırken Burak Türk, Emrah Ildız, Ömer Faruk Güler, Serdar Aydın ve Tolga İldun ise aynı kategoride Mansiyon Ödülü’nü aldı

Dereceye giren eserler, 15 Ocak’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…