Ana Sayfa Haber Sanatçılar 25 Mart’ta Antakya’da Olacak

Sanatçılar 25 Mart’ta Antakya’da Olacak

3 dk okunur
0
0
174

Sanatçılar 25 Mart’ta Antakya’da olacak. Antakya Sanat Derneği’nin çağrısıyla sanatçılar Antakya’ya gidecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Sanatçılar 25 Mart’ta

Sanatçılar 25 Mart’ta Antakya’da olacak

Sanatçılar, yazarlar ve edebiyatçılar Antakya Sanat Derneğinin çağrısıyla 25 Mart Cumartesi günü Adana’dan Antakya’ya gidecek. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’taki ve 20 Şubat’ta Hatay’daki depremlerin neden olduğu yıkımdan sonra sanatçılar, Cumartesi günü saat 12.00’de, Türk Tabipleri Birliği Kültür Sanat ve Edebiyat Kolu üyeleri ile beraber Antakya Kurtuluş Caddesi’nde basın açıklaması yapacak.

Antakya Sanat Derneği’nin “Yıkılan her taşın binlerce yıldır biriktirdiği sesi ve izi arasından sesleniyoruz” diyerek yayımladığı çağrı metni şöyle:

“Kadim kent Antakya’nın yerle bir olduğu, on binlerce insanımızı ihmaller zinciriyle kaybettiğimiz 6 ve 20 Şubat depremlerinin ardından Antakya Sanat Derneği’nin çağrısıyla yaralı kent Antakya, sanatçı, yazar ve edebiyatçı dostlarını ağırlıyor. Çok dilli, çok kültürlü, çok kimlikli, sanatın ve edebiyatın önemli merkezlerinden biri olan Antakya’nın, yeniden ayağa kalkması, yaraların sarılması, egemen kılınmak istenen rantçı politikalara karşı ortak bir direnç gösterilmesi için bir araya geliyoruz. Zaman, sesimizi daha gür haykırma zamanı. Deprem gerçeğinin felakete dönüştüğü coğrafyamızda hiçbir sorumluluk üstlenmeyen iktidarların enkazı altında artık kalmak istemiyoruz. Yıkılan her taşın binlerce yıldır biriktirdiği sesi ve izi arasından sesleniyoruz:

Gitmedik! Buradayız!”

Antakya Programı

10.00 Adana’dan Hareket
12.00 Antakya Kurtuluş Caddesinde Basın Açıklaması
13.00 Samandağ’a Hareket
13.40 TTB Sahra Hastanesi Ziyareti
14.30 Arsuz’a Hareket
16.00 Arsuz’da Füsun Sayek Kültür Evi Önünde Açıklama
17.30 Akşam Yemeği
18.30 Değerlendirme Toplantısı
19.00 Havaalanlarına Hareket

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…