Ana Sayfa Haber Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide Yayımlandı

Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide Yayımlandı

3 dk okunur
0
0
45

Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide isimli kitap yayımlandı. Samet Baysal’ın siyaset bilimi üzerine yazdığı tez kitaplaştırıldı… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide

Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide

Samet Baysal hem Türkiye’den hem de dünyada tartışılan bir konu üzerine yazdığı yüksek lisans tezini kitaplaştırdı. Kitapta cihat kavramı etrafında El Kaide terör örgütünün yapısı ve faaliyetleri ele alınıyor.

Basın bülteninden…

Uluslararası terörizm, yeni bin yılda tüm dünyayı etkilemiştir. Özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra El Kaide Terör Örgütü, yapmış olduğu bu eylemle tüm dünyaya ismini duyurmuş ve uluslararası terörizmin sembolü haline dönüşmüştür. Örgüt, yapmış olduğu eylemleri İslam dini adına yaptığını vurgulamış ve İslam dini içerisindeki en önemli kavramlardan olan cihat kavramını, eylemlerini meşrulaştırmak için kullandığı gerekçelerin başında göstermiştir.

Uluslararası Terörizmin İdeolojisi: Cihat ve El Kaide isimli bu kitapta, İslam dini içerisindeki cihat kavramı ile El Kaide’nin cihat anlayışı arasındaki farklar ve El Kaide’nin cihat anlayışının nasıl dönüştüğü irdelenmiştir. Çalışmanın sistematiği olarak, öncelikle cihat kavramının tarihsel, dini ve kültürel tüm yönleri ele alınmış, hemen ardından El Kaide örgütünün kuruluşundan itibaren cihat kavramı nasıl bir ideoloji haline dönüştürdüğüne kadarki süreçler aşamalarıyla birlikte detaylıca incelenmiştir.

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü İçin Son Başvuru Tarihi 19 Şubat

Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü için son başvuru tarihi 19 Şubat… The Kitap’ın dü…