Ana Sayfa Haber Simge Akpolat’ın İlk Romanı: Simurg’un Aynası

Simge Akpolat’ın İlk Romanı: Simurg’un Aynası

3 dk okunur
0
0
57

Simge Akpolat’ın ilk romanı: Simurg’un Aynası… Banliyö Ajans… İlk kitap… İlk roman… Kendini bulan kadın… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Simge Akpolat

Simge Akpolat’ın İlk Romanı

Simurg’un Aynası, Simge Akpolat’ın ilk romanı. Yazar, Oğuz Atay gibi bir yalnızlaşma ve kendini bulma romanı kaleme aldı. Banliyö Ajans’ın yayımladığı romanda kendini arayan Ahsen’in yaşadıklarını anlatıyor. Yirmi dört saatlik bir roman olan Simurg’un Aynası, kendisini etkileyen bir küçük kızdan yola çıkarak kendini arayan ve tam bir gün içerisinde bu süreci tamamlayan genç bir kadının değişim ve dönüşüm sürecini anlatıyor.

Basın açıklamasından…

Simurg’un Aynası, kendini bulma sürecindeki bir kadının, Ahsen’in romanı. Küçük bir kız çocuğuyla karşılaştıktan sonra evine giden Ahsen, o güne kadar yaşadıklarını da kritik ederek içsel bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, onun pek çok şeyi fark edebilmesini sağlıyor. Simurg efsanesindeki kuşlara benzeyen Ahsen, aradığının kendisi olduğunu, anlamın yine kendisinde gizlendiğini çok kısa bir süre içerisinde fark ediyor.

“Sen de bir yolculuğa çıktın. Kendini arıyordun. Kendini bulmak istiyordun. Kendinin neye benzediğini merak ediyordun. Aramak isteyenler için bulacak bir şeyler vardır. Dün, buradan başlayan yolculuğunun çok daha öncelere dayandığını hiç bilmiyordun oysa. Dünden itibaren içindeki kıvılcım, sana bir yolun varlığını hissettirdi. Evden çıkmadan önce bu kıvılcımı ateşe döndürmekti arzun. Yanıp kül olmak değil, yanıp olgunlaşmak. Hamdın, şimdi pişiyorsun. Evden bunun için çıktın, gelip kendini bulasın diye. İşte buldun. Bak, etrafında küçük kız var mı? Sen varsın burada.”

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ganeşa Mitolojik Öykü Yarışması’na Başvurular Alınıyor

Ganeşa Mitolojik Öykü Yarışması’na başvurula alınıyor… Ganeşa Yayınevi… …