Ana Sayfa Haber Seçkin Geçgel’den Pikaresk Roman Örneği: Amansız

Seçkin Geçgel’den Pikaresk Roman Örneği: Amansız

2 dk okunur
0
0
76

Seçkin Geçgel’den pikaresk roman örneği: Amansız… Banliyö Ajans… Novella serisi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Seçkin Geçgel

Seçkin Geçgel’den pikaresk roman örneği: Amansız

Banliyö Ajans’ın Novell serisinin üçüncü eseri olan Amansız pikaresk roman örneği dikkatleri çekiyor. Alt sınıflardan gelen ve suç işlemeyi normalleştiren bir karakter olan Diyar, yaşamını yalanla, hırsızlıkla, madde kullanımıyla sürdürmektedir. Beyoğlu’nun arka sokaklarında neler yaşandığını anlatmak isteyen yazar romanında, bir fotoğraf çekmek istemiş.

Basın bülteninden…

Bu kitap çocukluğundan itibaren annesiyle başlayan sorunlarla baş edememiş Diyar’ın hayatın içinde kayboluşunun hikayesidir. Diyar onu görmeyenlerden, görmek istemeyenlerden intikamını alırken kendini nasıl daha da karanlıklara gömdüğünün farkında değildir. İntikam için çıktığı yolda duygularını ve empati yeteneğini kaybetmiş duygu yoksunu bir adam haline dönüşünün hikayesidir.

Yazar, Beyoğlu Tarlabaşı’nda bir bodrum katında fareler içinde yaşayan Diyar’ın hayatını gerçekçi ve çarpıcı bir dille anlatmaktadır.

“Masanın üstünde çifte telefon, lüks araba anahtarı bırakan kalantorlar ise en sevdikleriydi. Avına erken saatlerde yaklaşmaz, alkolün insanların üzerinde etki göstermesini beklerdi. Çünkü erken saatlerde insanlar kibirli egolu olur, onu masalarına yanaştırmazdı.”

Satın almak için tıklayınız.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Kafamdaki Kalabalık: Gerçekçi Öyküde Yeni Bir Aşama

Kafamdaki Kalabalık: Gerçekçi öyküde yeni bir aşama… Kadir Horzum… Banliyö Aja…