Ana Sayfa Haber Ayperi: Bir Kadın Romanı

Ayperi: Bir Kadın Romanı

4 dk okunur
0
0
136

Ayperi: Bir kadın romanı… Mehtap Soyuduru Çiçek… Yediveren Yayınları… Yeni bir kitap… Kadınları konu alan kitap…. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Ayperi: Bir kadın romanı

Mehtap Soyuduru Çiçek’ten yeni bir kitap… Yediveren Yayınları nitelikli kitapları ve yazarları okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Kadın konusunu ele alan kitap, aslında toplumdaki tüm kadınları anlatıyor. Eleştirmenler, kitabın bu yüzden çok önemli olduğunu söylüyor ve ardından eserin dilinin tüm okurlara uygun olduğunu belirtiyorlar.

Basın bülteninden…

Bir okur yorumuna denk gelmiştim:

“En samimi kitap arkası yazıları kitabın yazarı tarafından yazılmış olanıdır.”

Şimdi size bir sır vereceğim:

“Elinizde tuttuğunuz kitabı da kapak arkası yazısını da bizzat yazdım.”

Aşk hikayeleri anlatmaktan bıkmayan bir yazar olarak bu sefer de size “Ayperi” ile geldim. Ayperi, benim yazmayı en çok sevdiğim kesimden, toplum içindeki kadınlardan herhangi biri. Ne eksiği ne de fazlası var bu konuda. Onu önce birilerinin kızı olarak yazdım; birilerinin sevgilisi, karısı, yine birilerinin annesi… Bir başına sadece Ayperi’yi yazmak, ondan bahsetmemek gibi oluyordu. Çünkü toplumdaki diğer tüm kadınlar için de aynısı geçerlidir bunun; kadının sadece kendisi olarak var olmasının istenmemesi… Maalesef ki acıtır.

Sadece acımak yok bu romanda; düşünmek, gülmek, heyecanlanmak, anlamak ve anlaşılmak da var. Kitabı sadece bir kadının aşka dair yolculuğu olarak okumak isteyene lafım yok. Ancak görmek isteyene açtığı pencerelerden şu meşhur filtrelerden her biri kullanılır olacak. Bakış açımızı rengarenk bir hâle getirecek “Ayperi” bir solukta, elinizden bırakamadan okuyacağınız hem sizden hem de bizden bir hikâye.

Geriye sayfaları çevirmek kalıyor.

Ayperi isimli kitabı satın almak için tıklayınız.

Mehtap Soyuduru Çiçek kimdir?

1987 yılı İstanbul doğumlu. Erciyes Üniversitesi iktisat bölümünü 2009 senesinde bitirdi. Bir kamu kurumunda çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi yazar, kitapları çocukluğundan bugüne en yakın dostu kabul etmiştir. Yayınlanmış birçok eseri vardır.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Punctum Edebiyat Söyleşisi 20 Aralık’ta

Punctum Edebiyat Söyleşisi 20 Aralık’ta… Kadıköy Belediyesi… Cana Bostan…